קנאביס זה מיינסטרים

July 6, 2017

פעם, לפני שנים לא רבות בכלל, כשדיברנו על קנאביס היינו צריכים ללחוש.. זוכרים את זה? ממש לפני כמה שנים!

והיום זה בכל מקום!

 

קצת היסטוריה:

אחרי העות'מנים, בתקופת המנדט הבריטי, החליטו להוציא את הקנאביס מחוץ לחוק. המדינה אימצה חוקים רבים מתקופת המנדט הבריטי ואכן בשנת 1973 חידשו את החוק וקראו לו "פקודת הסמים המסוכנים" בו מתייחסים לקנאביס כאל סם מסוכן (בניגוד להרבה ממדינות העולם ש"שידרגו" את הקנאביס ל"סם קל"). העונש המירבי על שימוש/סחר וכו' הוא 20 שנה, ומכירה לקטין העונש הוא עד 25 שנה. שתבינו, שמדובר בעונש ששווה (ולרוב אף יותר מ..) לעונש שיכול לקבל פושע, אנס, רוצח וכו'!

 

קנאביס לפני כמה שנים:

עד היום קיימת סטיגמה על הצמח, אך אם נסתכל אחורה 5-10 שנים ניזכר ביחס המזלזל אל הצמח.. חוץ מ"עלה ירוק" שקמו בסוף שנות ה90, כמעט ולא היה דיבור על קנאביס. כמובן שזה לא אומר שלא השתמשו בו.. :) רוב מדינות העולם לא היו בכלל בכיוון של אי הפללה, שלא לדבר על לגליזציה, ומאז 2012~ התחילו היוצרות להתהפך.. מדינות התחילו לאשר מדיניות אי הפללה (כלומר - קנאביס לא חוקי אבל לא פלילי והענישה בהתאם..), לאחר מכן גם התחילו עם הלגליזציה..  מדינות באמריקה הצפונית והדרומית התחילו לאשר שימוש קנאביס,  גם באירופה דברים התחילו לזוז.. והיום כבר נפוץ לשמוע על מדינה חדשה שאישרה מדיניות אי הפללה/לגליזציה. האו"ם אפילו פרסם מסמך רשמי שקורא למדינות העולם לבטל את ההפללה על צריכת הצמח המופלא הזה :)

מצב הלגיליזציה בעולם נכון לשנת 2016 (מאז נוספו עוד מדינות לרשימה!)

 

קנאביס היום זה מיינסטרים!

בשנה-שנתיים האחרונות מעמדו של הקנאביס בעולם "התחזק" והדיבור עליו התחיל לגבור. בזכות הרשתות החברתיות, האינטרנט והטכנולוגיה, דברים נהיו ויראליים, מגזינים אינטרנטיים כמו קאנה וקנאביס מפיצים את הבשורה, קבוצות פייסבוק רבות נפתחו בנושא, הפגנות רבות היו (ליל הבאנגים בירושלים, הפגנה ללגיליזציה בת"א ועוד), בעולם, תרבות הקנאביס התפתחה מאוד - מוצרים מיוחדים ומדהימים, מלא זני קנאביס, מלא סוגי מיצויים חדשים, המון מחקר חדש.. ואפילו בתחום האופנה והקוסמטיקה! אמנם ישראל מפגרת מאחור (בהרבה..) אבל אני אופטימית :P מאמינה שבשנים הקרובות תהיה סופסוף לגלזציה (אופטימי- שנתיים, פסימי- 5 שנים.. בכל מקרה זה יקרה!)

 

והכי חשוב? אנחנו, הצרכנים, התחלנו לדבר. והתחלנו לפעול. משתפים, מספרים, מעלים סרטונים, באים להפגנות.. הדברים האלו הם בדיוק ההבדל בין דיבורים בתאוריה, לבין מחאה של ממש. אפילו "הצינור"(שהפך ל"הצנרת") החליטו לשתף פעולה! ואחריהם באו כל הפוליטיקאים.. :) קם הטלגראס - שינוי של ממש בכל מה שנוגע למכירה ורכישה של קנאביס (אם עד היום היינו צריכים לקנות דרך סוחר מפוקפק, היום הכל מאומת ומאובטח ונגיש למשתמש, ולמשטרה

נהיה הרבה יותר קשה לתפוס את הצרכנים וגם את הסוחרים! למרות שמי שבראש קצת.... ולמרות הפרסומים על חשיפת פרטי המשתמשים, עדיין מדובר בשינוי של ממש)

 

קנאביס - תרופה?

בתכלס? כן. ויש מלא הוכחות ומחקרים. הנה קצת מחקרים ש"תיקון עולם" פרסמו. אבל אם תשאלו את המדינה, או אפילו תעיינו בנוהל 106 (התוויות למתן קנאביס רפואי) תגלו שהם ממש לא מתייחסים אל הקנאביס בתור תרופה, אלא רק בתוך "משכך כאבים" (שהוא גם "סם מסוכן") והוא המוצא האחרון.

כלומר - חולה במחלה שנמצאית בהתוויה? סבבה, עכשיו רק תרעיל את עצמך עם כל התרופות שהחלטנו שרירותית שאתה צריך לקחת, ורק אם כל אלו לא יעבדו..ואם יעברו X שנים (תלוי במחלה), אז אולי אולי נשקול בכלל לאשר לך שימוש בקנאביס רפואי (וגם אז, התהליך הבירוקרטי הוא סיוט!)

 

אז איך ממשיכים מכאן?

צרכני קנאביס (לא רפואי):

ממשיכים בכל הכוח! משתפים פוסטים בפייסבוק, מדברים על קנאביס, באים להפגנות.. מגדלים! מפסיקים לפחד!

צרכני קנאביס (רפואי): 

מדברים! משתפים! מוציאים את הקנאביס מהסטיגמה! משתמשים במאדה במקומות ציבוריים (לפי החוק) כדי להעלות את המודעות, מגיעים להפגנות, עושים לייבים בנושא.. שכולם ידעו מה זו התרופה הזו שעושה לכם כ"כ טוב!

 

הכוח בידינו! אנחנו פועלים ואנחנו מקדמים ובסוף נצליח!

 

#יאללהלגלזיציה

 

פיס אנד לאב :)

 

שלכם,

אורי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נושאים

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

תגיות

Please reload

קטגוריות

Please reload

© 2018 by Ori Lea Kliper 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now