בואו ללמוד לאהוב את עצמכם :)

December 12, 2017

לאחרונה חברה אמרה לי שהיא תמיד קינאה באהבה העצמית שיש לי. בביטחון.

וזה פתאום הזכיר לי את כל התהליכים שעברתי עם עצמי כדי להגיע למצב הזה.

נכון שביטחון זה גם משהו שנולדים איתו, אבל אם לא מחזקים את "השריר" הזה,

הביטחון נעלם.. בייחוד בתקופות שהמצב הנפשי לא משהו.. וכולנו יודעים שיש תקופות כאלו..

אז החלטתי לספר לכם על הצעדים שאני עשיתי, ועושה עד היום, כדי להעלות את 

הביטחון וכדי לחזק את האהבה העצמית שיש לי.

 

יאללה, בואו נצלול..

 

 

1. "הדשא של השכן ירוק יותר"

משפט ידוע, וכולנו חוטאים בהשוואה לאחרים, ומעבר להשוואה -

אנחנו נוטים לחשוב לעיתים קרובות שמי שמולנו שמח יותר, יפה

יותר, מרוויח יותר.. אחד הדברים המרכזיים שהייתי צריכה לעבוד עליהם זה להפסיק להשוות. שימו לב, שהרבה פעם מצב הרוח שלנו יכול להשתנות לגמרי, מאיזה סטטוס בפייס, של חברה מהעבר שפתאום נראית שמחה, מאושרת ועם עסק משגשג.. למה אנחנו מתבאסים על ההצלחה שלה? או לעיתים ממש כועסים? ככל הנראה בגלל שכואב לנו לחשוב שהצלחנו פחות מאותה החברה.. אנחנו חיים בעולם שבו בכל מקום וזמן משווים אותנו לאחרים - בבית הספר, שואפים למצוינות, וציונים הם הדרך הכי קלה וידועה בעולם המודרני להשוות.. בעבודה עושים לעיתים השוואה בין עמיתים.. כל רשתות האופנה גורמות לנו להשוות בינינו לבין הדוגמנית הדקיקה שמרוחה על שער העיתונים, בקיצור, הבנתם את הקטע - נולדנו לתוך עולם של השוואות. יאללה, בואו נצא ממנו! והדרך הכי קלה שמצאתי לעצמי היא להבין שזאתי שאני משווה ביני לבינה.. וחושבת שהיא יותר טובה ומוצלחת.. כנראה שגם היא עושה את אותו הדבר רק הפוך. ומעבר לזה, כנראה שלא הכל כמו שנראה מעל לפני השטח.. גם לה קשה, גם היא בוכה לפעמים, גם היא מרגישה לפעמים שמנה. כולנו בני אדם! בנושא המשקל והנראות הכי היה לי קל ליישם את זה. הסתכלתי על עצמי במראה, ואמרתי - אם עכשיו הייתי רואה את עצמי ברחוב, האם הייתי חושבת "בואנה היא נראית טוב, איזה סטייל יש לה"? אם כן - יופי. אז למה שלא אחשוב ככה על עצמי מראש? ואם לא - אולי הבגד שאני לובשת לא גורם לי שמחה? לא מחמיא לי? אולי חסר חיוך? :) 

 

2. "מודל לחיקוי"

 

חונכנו מגיל אפס להעריץ ולהעריך דברים מסוימים. דוגמניות, סלבס, טייסים, עורכי דין.. פוס משחק! את מי אתם מעריצים ומעריכים? נסו לשחרר רגע את מה שלמדתם מגיל אפס וחשבו באמת.. אילו תכונות אני מעריכה באנשים? מי אני מכירה שמגולמות בו תכונות אלו? מי נראה טוב בעיני (לא בעיני החברה)? ואז תחשבו על עצמכם ביחס לאותו האדם. כשעשיתי תרגיל זה עם עצמי למדתי דברים מאוד מעניינים, לדוגמא -התכונות שאני הכי מעריכה: כנות, אותנטיות, אלטרואיזם, סובלנות, אמפתיה.. ואז גיליתי שאלו תכונות שיש בי! חלק יותר, חלק פחות.. הבנתי מה חשוב לי לחזק בעצמי ומה אני פתאום מעריכה בעצמי. הפסקתי לקחת כמובן מאליו את האופי שלי ולהעריך אותו, באמת. שמתי לב מה מפריע לי באחרים ויישמתי על עצמי (לדוגמא - הבנתי שהייתי רועשת מידי, אז מיתנתי). אותו דבר מבחינת מראה חיצוני - פתאום ראיתי שאני לא נמשכת בכלל לדוגמנים ודוגמניות רזים מידי, אני אוהבת אנשים שנראים מיוחד ושונה, שיש להם "מה לתפוס" - ושוב השוויתי לעצמי וגיליתי שאני בדיוק בתוך הקריטריונים האלו!

עכשיו עולה השאלה, מה קורה אם אני לא בתוך הקריטריונים האלו? אז גם זה קרה לי. כפי שאתם יודעים עליתי 26 קילו בזמנו בעקבות הסטרואידים, ובמשך 3 שנים לא הצלחתי לרדת במשקל. שקלתי 80! אחד הדברים שגרמו לי להמשיך לאהוב את עצמי, זה שתמיד התלבשתי באופן מחמיא. הסתכלתי מהם הדברים החזקים אצלי, הבנתי שיש לי מבנה של שעון חול ואם אדגיש את המתניים למשל, אראה יותר רזה וחטובה. יחד עם זאת כמו שאמרתי, לא התאמתי לתוך הקריטריונים שבעיני היו נחשבים כהכי מושכים, וזה מה שנתן לי את המוטיבציה להתחיל בתזונת הפליאו ובסופו של דבר לרדת 20 קילו! רציתי לעמוד ב"סטנדרטים" של עצמי, ולכן הצלחתי לרדת! אגב, יכולה להיות בחורה שתשקול 80 ותאהב את זה בדיוק ככה, אני ממש לא מטיפה למשקל כזה או אחר, רק אומרת - תהיו נאמנים לעצמכם! תבינו מה נראה טוב בעינכם ולא בעיני אחרים, וממשו! היו המודל לחיקוי של עצמכם, גם מבחינה חיצונית, ובטח מבחינה פנימית.

 

3. מה אחרים חושבים?

 

אוקי, אז ככלל, לא אמור להיות לנו אכפת מה אחרים חושבים, עם החרגה אחת קלה - אלו האהובים עלינו ביותר. החבר הכי טוב, המשפחה.. אלו שיכתבו לכם את ברכת יום ההולדת הכי מרגשת, אלא שתמיד יגידו לכם כמה אתם נראים נפלא. עשו רשימה של האנשים האלו. רק אלו שעושים לכם טוב. יכול להיות מישהו קרוב שלרוב רק משביז אתכם, תוציאו אותו מהרשימה! רשימה זו בהשראה של "דרך האמן" - ספר מדהים, שהוא בעצם קורס של 3 חודשים, שמלמד אותנו איך לחזור ליצור, איך להאמין באמנות שלנו וביצירתיות שלנו. אני כרגע באמצע התהליך ותרגיל זה עזר לי נורא להבין עם מי לדבר על הדברים שחשובים לי. אלו שנמצאים ב"מעגל" הזה - אלו אנשים שאתייעץ איתם ואקשיב לדעתם. אלו שמחוץ למעגל, לא משנה כמה הם קרובים אלי - לא אתייעץ איתם, כי אני יודעת שהדעה שלהם רק תכאיב לי, ולא באמת תקדם אותי.

עכשיו, אחרי שיש לכם רשימה של אנשים שאתם סומכים על דעתם ואוהבים את דעתם, נסו לחשוב, אם הם היו צריכים לכתוב 3 תכונות טובות שלכם, ו3 דברים שהכי יפים בכם - מה הם היו אומרים? את הדברים המרכזיים חברו לכדי משפט (למשל: "את יפה ומוכשרת ומצחיקה") ותלו במקום שתראו כל יום. אלו הדברים שאתם יכולים להיות בטוחים שנכונים לגביכם, עכשיו קראו את זה כל פעם שתרגישו חסרי ביטחון.. ותראו איך תוך שניה עולה לכם חיוך :)

 

ועוד דבר אחד לסיום - כולנו יפים. בשלל הצבעים והצורות והגדלים. ולכולנו יש לב טוב. ברגע שתעבדו על העניינים האלו עם עצמכם - מה אני מעריכה? מה יפה בעיני? מי מצליח בעיני? ותיישמו על עצמכם.. תוכלו לראות שכל הזמן הזה בעצם הייתם "יפים ואמיצים" - רק שעד עכשיו הייתם בלי משקפיים :P

 

יאללה, 

פיס אנד לאב וגיף מושלם לסיום,

 

שלכם,

אורי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

תגיות

Please reload

קטגוריות

Please reload

© 2018 by Ori Lea Kliper 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now