איך הוצאנו פחות מ-30,000 ש"ח על כל ההוצאות הנלוות לחתונה, כולל אפטר פארטי

July 30, 2017

לקח לי שנה פלוס לכתוב את הפוסט הזה - אבל הנה הוא:

היה חשוב לי נורא לספר ולשתף בעלויות החתונה שלי בדיעבד, כי רציתי שאנשים יחוו דעתם קודם, שאשמע מהם את ההתרשמות האמיתית מבלי שהם יודעים כמה עלתה החתונה. הדגשנו לחברים והמשפחה מראש שאנחנו עושים כל מה שניתן כדי לחסוך ושירגישו בנוח לתת איזה סכום שבא להם. ביקשנו גם ממי שיכול לצרף כרטיס גירוד :P

גילוי נאות: כל מליון הכרטיסים שקיבלנו לא הניבו כמעט כלום XD אבל היה נחמד לגרד.. :)

אתחיל מכך שעד היום אומרים לי שהחתונה הייתה מעוצבת ברמה גבוהה- ומיוחדת ממש! העיצוב הוא החלק שהיינו הכי גאים בו וגם אחד מהחסכונות הכי גדולים בחתונה, כי עיצבנו לבד! (בהמשך גם אעשה פוסט D.I.Y בנושא עיצוב חתונות ואראה לכם דוגמאות מחתונתי שלי)

 

אמשיך ואומר שיש המון איפה לחסוך בחתונה, בעיקר בהוצאות הנלוות שבזה הפוסט יתמקד, אך גם אדגיש ואומר: היה לנו חשוב לתת אוכל טוב בחתונה. ההוצאה העיקרית שלנו הייתה האולם: 90,000 ש"ח וגם זה היה הרבה מתחת לממוצע: ביחס לכך שהתחתנו בקיץ, ביום חמישי, בתאריך מיוחד (16/06/16) המנה עלתה 225 לאדם, והיו לנו 400 מוזמנים. האולם היה בראשית ביץ', בנווה ים על הים ממש, אצל צחי היקר שלצערנו סגר מאז את המקום.

 

כלומר, החתונה שלנו עלתה "סך הכל" (כי חתונות זה יקר וממש לא "סך הכל") - 120 אלף ש"ח שבהם מגולמים האולם (90,000) + ההוצאות הנלוות (30,000). במילים אחרות: בגלל שהאולם היה הוצאה רצינית, ונורא רצינו חתונה זולה, החלטנו שנחסוך בכל המסביב כמה שרק אפשר, מבלי לגרוע מההנאה של האורחים.

 

אז איך הצלחנו להכניס צלמים, דיג'יי, אטרקציות (מסך ירוק עם מגנטים משני סוגים, שולחנות משחק הוקי וכדורגל שלחן, פופקורן וצמר גפן מתוק), אלכוהול, שמלה עבורי, "חליפה" עבור בעלי נטע, שיער ואיפור לי, שיער ואיפור ל3 מלוות שלי + 4 בנות משפחה, עיצוב, חופה ורב, ואפילו אפטר פארטי אדיר בים עם מחצלות וצילייה ואלכוהול - בכ30 אלף ש"ח בלבד?!

 

שמלה ו"חליפה":

את השמלה שלי הזמנתי באינטרנט ב500 ש"ח בלבד! מצאתי שמלה יפה, וינטג' משנות ה80, שנמכרה בחנות אינטרנטית מקנדה, באתר ETSY, ושיפצתי אותה אצל מעצבת בעוד 600 ש"ח- אגב, בהדרה, המעצבת, לוקחת כל שמלה שתרצו והופכת אותה למושלמת! היא קוראת לזה "שמלות אקולוגיות", כי זה מה שזה, וזה מדהים! את כל השאריות השארנו אצלה עבור אחרות.

לנטע קנינו במבצע בZIP ארבע חולצות שלושה זוגות מכנסיים בכ500 ש"ח ואמרנו שמתוכם נבחר מכנס וחולצה לחתונה. בסוף היו לו 2 חולצות והוא יכל להחליף באמצע החתונה מחולצה ארוכה לקצרה!

*את הנעליים אמא קנתה לי והם עלו 50 ש"ח בערך בעודפים של שופרא (Irregular choice) ולנטע היו כבר נעליים מחתונה בארה"ב שהוא הלך אליה (כן כן מיחזרנו נעליים!)

סה"כ לבוש: כ-1300 ש"ח (ממוצע "רגיל" לשמלה + חליפה: סביב ה10,000 ש"ח אם הכלה לא מגזימה)

איפור ושיער (כולל 7 "מלוות"!):

איפור אצל שרה המדהימה, שהשתמשה באיפור טבעי בלבד ללא חומרים מסוכנים, שרה הביאה את רון דוקטור המדהימה שבנתיים פתחה מותג משל עצמה ומתמחה באייר בראש. שרה המדהימה לא גבתה מחירים משוגעים רק כי מדובר בכלה (לצערי היא כבר לא מאפרת):

כלה: 450

אמא: 400

אחיות וחברות: 200

סה"כ איפור: כ-1600 ש"ח 

 

שיער אצל אדווה המדהימה שהייתה בתהליך לימודים והייתי החתונה הראשונה שלה, היא עשתה לי מחיר מצחיק רק בשביל הניסיון, המחיר שהיא לקחה היה 50 ש"ח לבחורה, ואני נתתי לה 100 ש"ח לבחורה (כי מה, 50 זה בדיחה.. :P)

סה"כ שיער: כ-700 ש"ח (כי אני לא זוכרת אם היינו 6 או 7 בנות שבסוף עשו תסרוקת)

 

סה"כ איפור ושיער: כ-2300 ש"ח (ממוצע "רגיל" לאיפור ושיער כולל מלוות: סביב ה-5500 ש"ח)

 

צילום:

צלמת שהמליצו לי עליה בפייסבוק (עשיתי פוסט שמחפשת צלם/ת מתחיל/ה לחתונה): ענת וסרמן. חתונה ראשונה שלה, עלתה על כל הציפיות! השקיעה בטירוף, הבינה אותנו ואת הראש והייתה איתנו עד 2 בלילה באפטר פארטי! היא לקחה 3000 ש"ח. צלם וידאו צעיר אך עם ניסיון רב בצילום לטלויזיה, שמו יונתן גרץ, הגיע עם גו פרו + 2 מצלמות!! היה מקצוען, הביא לנו א"כ דיוידי ערוך ומדהים עם סרטונים מהחתונה! גם כן לקח 3000 ש"ח.

סה"כ צילום: 6000 ש"ח (ממוצע "רגיל" לחבילת צילום לא יקרה במיוחד: סביב ה-9000 ש"ח)

עיצוב:

החלק שהיה לי הכי חשוב בחתונה עצם היותי אמנית ומעצבת. הכנו הכל לבד. מרכזי שלחן, כפכפים לרחבה, עמדת ברכות בכניסה ליד המארחת.. חלק היה ממוחזר (בקבוקי בירה בעיקר), חלק היה D.I.Y (בובות פלסטיק שצבענו, פרחים שהכנו), לקח המון זמן אבל זה היה שווה את זה, כי גם חסכנו הון, וגם החתונה הייתה בדיוק כפי שרצינו.

*בעתיד אעשה פוסט מורחב על עיצוב לחתונה, יש לי הרבה מה להגיד בנושא ;)

סה"כ עיצוב: כ-1000 ש"ח (עלויות עיצוב "רגילות" עם מעצב נעות החל מ-3000 ש"ח ויכולות להגיע ל-20,000)

חופה ורב:

לאולם הייתה חופה סטנדרטית בחינם, וחופת חברים בחינם. בחרנו בחופת החברים והיה מצחיק לראות את החברים שלנו מחזיקים אותה. היה גם מרגש לדעת שהם איתנו על הבמה חולקים לנו כבוד ומפגינים כלפינו אהבה. הוספנו גם בועות סבון לאורחים. עם הרקע המדהים של הים, למה להוציא אלפי שקלים על חופה מעוצבת? הים עושה את העבודה. את הרב (יאיר) הכרנו דרך המלצה באחת הקבוצות הזכרוניות בפייסבוק, היה רב מדהים, מצחיק וזורם. נתן לי גם לתת טבעת ולברך ונלחם איתנו מול הרבנות כשאלו לא רצו לתת לנו תעודת נישואין (סיפור ארוך ומעצבן שבסופו של דבר נפתר אחרי ריבים ומלחמות מול הרבנות הראשית של זכרון ש"עושה את עבודתה" נאמנה, אילו רק עבודתה הייתה להרחיק ולהשניא את הדת מהאוכלוסיה החילונית)

סה"כ חופה ורב: 1900 ש"ח (עלויות עיצוב חופה "רגילה" יכולות להגיע גם ל5000 ש"ח!!!! לא כולל רב!!)

טבעות:

עיצבנו והכנו בעצמנו והכנו בעצמנו בעזרת ציפורה אוריה המדהימה (שלאחר מכן גם לימדה אותי צורפות). את טבעת האירוסין קנינו בפראג ב-600 ש"ח בלבד!

סה"כ טבעות: כ2000 ש"ח (הרבה פחות מהממוצע שמתחיל בכמה אלפים ומסתיים בכמה עשרות אלפים)

 

אטרקציות:

לחברה שלי ולהוריה היה עסק מדהים של מתנפחים, אטרקציות, מסך ירוק ועוד. המסך הירוק נקרא HITSCREEN.

סה"כ הם גבו ממנו (אחרי הנחה גדולה כי מדובר בחברה טובה) 2500 ש"ח על כל האטרקציות. צ'ופר שקיבלתי מהם זה דיג''י בעלות מינימלית מאוד ואפרט עליו בסעיף הבא. האטרקציות כללו: 2 שולחנות משחק (הוקי וכדורגל), צילומי מגנטים על רקע הים וא"כ צילומי מגנטים במסך הירוק, ובאמצע החתונה אחרי האוכל גם עשו צמר גפן מתוק ופופקורן!

סה"כ אטרקציות: 2500 ש"ח (רוב האנשים משלמים רק בעל מגנטים סכום כזה, אצלנו הסכום כלל הכל)

דיג'יי:

היות ובאטרקציות מדובר בחברה שעבדה ברמה ארצית, בכל מיני אירועים מתנ"סים למינהם, היה להם דיג'י קבוע ומדהים שעבד איתם ויחד איתו הם סיכמו לעשות לנו מחיר חברה מה שנקרא. הדיג'יי נקרא אלמוג כהן או בשמו ה"דיג'יאי" DJ FRANKO. המחיר היה 600 ש"ח בלבד(!!!!) היות ומדובר בחתונה והמחירים הרבה יותר גבוהים בד"כ, בסוף החתונה החלטנו לתת לו 2000 ש"ח במקום ה600 עליהם קבענו, כי המחיר הרגיל שלו גבוה בהרבה, ובאמת היינו מרוצים מאוד! הוא שם את כל השירים שביקשנו D:

סה"כ דיג'יי: 2000 ש"ח (ממוצע מחברים ואנשים שבדקתי איתם: 7000 ש"ח)

אלכוהול:

השקענו. קנינו יותר ממה שהאולם המליץ. סיטונאות בנימינה היו אדיבים ושירותיים מאוד. קנינו כל מיני סוגים מומלצים, אפילו לא זוכרת מה היה, אבל היה מספיק ונשאר הרבה. במחיר מגולמים גם ארגזי בירות שקנינו לאפטר פארטי.

סה"כ אלכוהול: 5000 ש"ח (מאמינה שפה היינו בערך בסכום הממוצע אם לא יותר)

אפטר פארטי:

היה לנו חשוב לעשות אפטר פארטי בים מכמה סיבות:

א. להיות משוחררים ואמיתיים עם החברים אחרי שהיינו מנומסים וחביבים ליד המשפחה (גילוי נאות - עישנו פייסלים בטירוף גם מול המשפחה, אבל עדיין היה שווה לעשות גם אפטר פארטי)

ב. שאף אחד מהחברים לא ינהג שיכור הבייתה!

ג. כי זה כיף. וכי אנחנו אוהבים את חברים שלנו. וכי חסכנו כ"כ על החתונה וחשבנו שמגיע לנו פינוק. האפטר-פארטי כלל ציליות, מחצלות, "אוהל כלולות", ספות, שלחנות שעליהם שמו את האלכוהול ושאריות אוכל שצחי היקר הביא לנו מהחתונה. "שף תנוח" היו אלו שהקימו הכל.

סה"כ אפטר פארטי: כ-5000 ש"ח (עלות ממוצעת)

סה"כ יוצא 29,000 ואני עיגלתי ל30,000 כי בטח שכחתי כמה דברים קטנים. מדובר בסכום נמוך בצורה

יוצאת דופן. אם היינו משלמים את המחיר הממוצע על כל מוצר (אפילו לא את הכי יקר) היה יוצא לנו:

 

אולם ואוכל: 120,000 ש"ח (300 למנה זה מחיר ממוצע לתאריך המיוחד, לעובדה שמדובר ביום חמישי, ולכמות ואיכות האוכל שהייתה לנו) כל המסביב: סביב ה70,000 ש"ח ממוצע

 

כלומר: 190,000 ש"ח.

אנחנו עשינו זאת ב120,000 ש"ח.

חסכון של כ-70,000 ש"ח לפחות, ואלו רק המחירים הממוצעים! יש גם בהרבה יותר יקר!

 

חברים, חשוב לי להדגיש, חתונה היא אמנם אירוע מרגש וחד פעמי, אבל מדובר בתחילת דרככם יחד  כזוג.. אל תתחילו את החיים שלכם יחד בחובות! חתונה יקרה זה בסדר, אם יש לכם את האמצעים, אחרת.. המינימום שאני ממליצה לכם לעשות זה לכסות את העלויות. קחו בחשבון שצ'ק ממוצע הוא כ250-300 לבנאדם, ואם יוצא לכם עלות גבוהה מזה פר בנאדם, דעו שאולי לא תכסו את העלויות. אצלנו יצא בדיוק 300 ש"ח לבנאדם, ובזכות המתנות מהמשפחה הקרובה יצא שחסכנו המון כסף בחתונה. החתונה מימנה לנו רכב, ירח דבש, וכמה חודשים שכירות בדירה שלנו לאחר מכן.

 

חתונה זולה לא אומר חתונה מעפנה. תהיו יצירתיים, תחשבו מחוץ לקופסא, וגם לכם תהיה חתונה (יחסית) זולה. הכי זול? להתחתן בחצר של ההורים עם כמה חברים. לצערנו היו לנו 400 מוזמנים ולא יכלנו להזמין רק חלק, אז עשינו את המיטב שיכלנו עם ההגבלות שהיו, והצלחנו לפחות לצאת ברווח ולא לשקוע לחובות כמו זוגות רבים שפשוט מגזימים בהוצאות.

 

שיהיה המון בהצלחה, ומזל טוב!

אשמח לשמוע מכם על העלויות שלכם פה בתגובות :)

יאללה,

פיס אנד לאב,

 

נפגש בשמחות ;)

אורי

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

תגיות

Please reload

קטגוריות

Please reload

© 2018 by Ori Lea Kliper 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now